Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már csak négy hét van a matekérettségiig. Ha már nem bírtok magatokkal, töltsétek le az elmúlt évek feladatsorait, és nézzétek meg, hány pontot érnétek el, ha ma lenne az írásbeli.
A sík- és térgeometria sokaknak gondot okoz, pedig ezeket a példákat gyakran sorolják az utolsó, egyben legtöbb pontot érő feladatok közé a matekérettségit összeállító szaktanárok.
Az exponenciális egyenletek és a kombinatorikai példák sok diáknak okoznak komoly fejtörést, pedig egy-egy jó megoldás sok pontot hozhat az érettségin. Ezen a héten a 2009-es őszi matekérettségi legnehezebb feladatát oldhatod meg az eduline-nal és a matekmindenkinek.hu-val.
Valószínűségszámítási feladat minden évben szerepel az írásbeli matekérettségin – sokan éppen ettől a témakörtől tartanak a legjobban, az órákon ugyanis viszonylag kevés idő jut a feladatok gyakorlására.
Két és fél hét múlva kezdődik az őszi érettségi időszak - hogy könnyebb legyen a felkészülés, összegyűjtöttük a 2010-es és 2011-es feladatsorokat és megoldókulcsokat.
A hosszú szöveges feladatok sokak számára nehézséget okoznak, pedig egy-egy jó megoldás sok pontot érhet az érettségin. Hogy az október 18-i vizsgán a legjobb formádat tudd hozni, kövesd hétről hétre az eduline és a matekerettsegi.hu közös érettségi-előkészítő sorozatát. Második rész.
Már csak egy hónapod van az őszi matekérettségiig: itt az ideje elővenni a függvénytáblázatot, a vonalzót, a számológépet, és nekikezdeni a gyakorlásnak! Hogy az október 18-i vizsgán a legjobb formádat tudd hozni, az eduline és a matekerettsegi.hu közös érettségi-előkészítő sorozatot indít.
Térfogatszámítás, halmazok, valószínűségszámítás és kombinatorika is szerepel az idei középszintű matekérettségi feladatlapjának első részében. Itt nézhetitek át a feladatokat és a szaktanár által javasolt, nem hivatalos megoldásokat.
Akár általános iskolai tudással is meg lehetett meg lehetett oldani az idei középszintű matekérettségi több feladatát – igaz, az eduline-nak nyilatkozó szaktanár szerint a feladatsor első része nehezebb volt, mint a tavaly májusi. Az összetett, hosszabb példák között volt egyszerű és összetettebb is, a kérdések értelmezésével azonban akadhattak problémák.
Statisztikai, térgeometriai, kooridnátageometriai és valószínűségszámítási feladat is szerepel az idei középszintű matekérettségi feladatsorának második részében. Az eduline által megkérdezett szaktanár szerint a kérdések értelmezésével lehetnek problémák.
Térfogatszámítás, függvények, halmazok és exponenciális egyenlet is szerepel az idei középszintű matekérettségi feladatsorának első részében. Az eduline által megkérdezett szaktanár szerint a feladatsor felét erős általános iskolai tudással is meg lehet oldani.
Reggel 8-kor középszinten 89 316-an, emelt szinten 2941 diáknak kezdődött meg az írásbeli matekérettségi. Középszinten a feladatsor 180 perces, így várhatóan 11-kor fog véget érni a vizsga. Az Oktatási Hivatal kérésére a megoldási javaslatokat 13 órakor rakjuk ki.